MVR10D390K-S
Mfr.Part #
MVR10D390K-S
Datasheet
MVR10D390K-S
Description
VARISTOR 39V 1000A DISC 10MM HIG
Stock
759
Capacitance @ Frequency :
2400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
9J
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V